czwartek, 24 marca 2016

KompleksyPrzynajmniej każda\każdy z nas chodź raz pomyślał „jestem brzydka\brzydki”. Czy aby na pewno ? Spójrz na siebie i innych. Praktycznie w każdej osobie jest coś ładnego. NIE MA LUDZI BRZYDKICH. Oczywiście, że nie ma również osób idealnych! Idealne to są lalki barbie czy też osoby z okładek (jedynie przy użyciu odpowiednich filtrów w Photoshopie). Ponieważ w rzeczywistości nie są oni tak „idealni” jak na zdjęciach.Co to są kompleksy ?

Kompleksy to urojenia w naszej głowie, które powstają na skutek upodobania się do innych, naszym skromnym zdaniem „lepszych”czy też „ładniejszych”. Sami próbujemy wbić sobie do głowy, że jesteśmy brzydcy czy grubi tylko dlatego, że na mieście czy też w internecie zobaczyłaś ładna dziewczynę i zaraz tysiące myśli „ dlaczego tak nie wyglądam”, „ jakie ma śliczne oczy” , „jestem okropna w porównaniu do niej”. Tak jak ty myślisz o tej dziewczynie tak o Ciebie inne osoby mogą myśleć! Więc głowa do góry.

Myślisz sobie jestem za niska , za wysoka , za chuda bądź za gruba , mały nosek , małe usta czy też małe piersi. Mogłabym tak wymieniać do nocy. Bo ty potrafisz znaleźć w sobie coś co ci nie pasuje. Zamiast z tym walczyć i coś z tym zrobić wmawiasz sobie , że „ta część ciała” jest brzydka i porównujesz się do innej osoby .. NIBY LEPSZEJ. Wiesz co? Przestań sobie wmawiać, że twoja jakaś część ciała jest nie idealna. SPRÓBUJ znaleźć rozwiązanie, które sprawi że poczujesz się lepiej. 
Jesteś za gruba? Weź wyjdź na dwór poruszaj się trochę. Każdy najmniejszy wysiłek pójdzie tobie na dobre.
Jesteś wysoka ? Czyli masz piękne długie nogi, które należy pokazywać! Bo to jest coś co każda kobieta by chciała „piękne długie nogi”.
Odpowiedni makijaż sprawi, że twój nos nie będzie zdawał się już taki mały. 
Odpowiedni dobór koloru szminki i konturówka sprawią ze twoja usta optycznie się powiększa. 
Z każdym kompleksem można sobie poradzić, tylko trzeba odpowiednio się wysilić i wyszukać coś w google i po problemie. A czy tak naprawdę to koniec problemu? Oczywiście , że nie. Przyda ci się też rozmowa z przyjacielem, rodzicami czy tez chłopakiem bądź dziewczyna. Oni powiedź ci prawdę bo widzą cię na co dzień i są w stanie powiedzieć ci co jest u ciebie nie tak. Prawie każdy człowiek nie potrafi szczerze sam siebie ocenić. Na przykład : Dziewczyna waży około 40 kg ma 160cm wzrostu , kości jej widać jednak widzi w lustrze grubą osobę. Kłamie siebie? Oczywiście. 
Dlatego ocena bliskiej osoby jak naprawdę jest przyda ci się w akceptacji swojego ciała. Podsumowując:
Kochane! Głowa do góry, uwierzcie w siebie. Jesteście przepiękne , mądre! Nie zniechęcajcie się do siebie, walczcie z kompleksami. Sprawcie aby wasz kompleks zamienił się w coś co sprawia, że jesteś wyjątkowa. PAMIĘTAJCIE NIKT NIE JEST IDEALNY. A wy jakie macie kompleksy? 
Jak z nimi walczycie? 
Podziel się opinią w komentarzu.
Tymczasem życzę wam miłego czwartkowego dnia! 
26 komentarzy:

 1. Gdybym miała wymieniać swoje kompleksy...popadłabym w kolejny. Rzeczywiście można z nimi walczyć, ale walcząc można trwać w ciągłym przekonaniu, że to jest złe, brzydkie. A czy to, że jest inne od przeciętności znaczy, że jest złe? Problem kompleksów jest w nas, ale często rozbudzają go inni. Najgorsze s te sytuacje w których niewiele można zrobić, a ktoś za plecami o tym przypomina. Zmiany należy robić dla siebie, np. ja- jestem za chuda, jest to dla mnie straszne, przy okazji przekłada się to na moje kształty, a raczej na ich brak, no i staram się przytyć, ale każde słowo i przypomnienie np. o tym, ze cycków należałoby u mnie szukać z lupą sprawia, że jedyne co mnie pocieszy to czekolada. A od niej nie przytyje. Nie ma szans. Na dodatek geny i metabolizm, który ze mną walczy. Co zrobisz? Nic nie zrobisz. Jestem w miarę wysoka, nie będę przecież eksponować swoich patyków, bo poczuję się jeszcze gorzej. Walczę ze swoimi kompleksami, przez ukrywanie się pod za dużymi swetrami. Nie jestem pewna, czy ta walka ma sens, bo to tylko budzi moją niechęć do samej siebie. Ciekawy post, wzbudził we mnie falę namysłu. I przepraszam za takie rozpisanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla ludzi z prawdziwymi kompleksami i totalnym brakiem pewności siebie takie "gadanie" nie pomoże �� post w sumie na ten temat praktycznie u każdego taki sam ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla ludzi z prawdziwymi kompleksami i totalnym brakiem pewności siebie takie "gadanie" nie pomoże �� post w sumie na ten temat praktycznie u każdego taki sam ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele ludzi w dzisiejszych czasach myślę, że każdy z nas ma kompleksy : a to za duży nos, a to zbyt owalna twarz. Ja osobiście również mam kilka kompleksów i próbuję z nimi ciągle walczyć, jednak czasami myślę, że ta walka jest bez sensu...:/
  >> MÓJ BLOG <3 <<

  OdpowiedzUsuń
 5. o jej nie cierpie tego slowa bo ja mam ich duzo ..no ale niestety w sumie nie ma ludzi perfekcyjnych :)
  trzeba sobie z tym radzic albo sie motywowac i dzialac!;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze bawiło mnie stwierdzenie, że panie z "U" i "L" uciekły ze słowa "UGLY". Cóż, ja nie popieram Twojego myślenia. Nie każdy jest atrakcyjny, a niektórzy są nieatrakcyjni na własne życzenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Też mam często tak że jak patrzę w lustro widzę siebie jako "olbrzyma" ale staram się coś z tym zrobić bo ćwiczę:) http://mydreamand-i.blogspot.com/2016/03/ulotnosc-chwil-1-czyli-moje-zdjecia.html

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie post na ten temat jest, post dobrze i szczerze napisany!

  OdpowiedzUsuń
 9. Każdy z nas ma wiele kompleksów, najważniejsze jest aby z nimi walczyć.
  http://joanna-szwed.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Temat rzeka :) można pisać i pisać... :) bardzo mi się podoba twój post. Każdy z nas ma jakieś kompleksy, sztuką jest je akceptować :)
  http://www.divoces.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawie podeszłaś do tego popularnego tematu ;) Każdego dnia należy się cieszyć z tego co się ma: "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ajc każdy ma mniejsze lub większe kompleksy ;( ale trzeba nauczyć się z nimi życ lub je akceptować Fajny post ❤dalo do myślenia 👍
  Lorendezain.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Masz rację tyle osob ma teraz kompleksy, prawie każdy je ma..
  a tak naprawde kazdy jest piękny na swój sposób :)
  http://vicolek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. od zawsze powtarzałam że w każdym jest coś pięknego!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam coraz mniej kompleksów i jestem dumna <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. podoba mi się sposób, w jakim napisałaś post. Taki oczywisty ale delikatny i nie uraża nikogo. Zdarzyło mi się czytać takie post oburzające czytelnika, ale tutaj jest inaczej. Przecież kompleksy każdy ma, starsi czy młodsi, chłopacy czy dziewczyny.

  xluuxyaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Kompleksy to chyba jeden z powrzechniejszych problemów w dzisiejszych czasach. Każdy zna kogoś, kto nie jest zadowolony ze swojej sylwetki, wyglądu, nosa, oczu itp. A to wszystko przez brak akceptacji siebie, porównywanie siebie do innych osób, których mamy za ideały, a prawda jest taka, że ideałów nie ma.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie
  andszei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ah, kompleksy odwieczny problem ;c
  Osobiście przestałam porównywać się do innych, co pomaga. Przecież każdy jest inny! Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc jest co raz lepiej c: Po co się zamartwiać, no po co? Życie jest piękne! Głowa do góry i ruszają do przodu!

  xmiddix.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Mi bardzo pomógł mój chłopak. Miałam bardzo dużo kompleksów i do tej pory mam niektóre ale staram się przełamywać je i akceptować siebie.


  http://xdowhatyoulove.blogspot.com/2016/03/memories.html

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja w pełni zaakceptowałam swoją osobę i nie użalam się nad swoim wyglądem. Mam nadzieję, że Twój post dotrze do niektórych zakompleksionych dziewczyn i pomoże im uwierzyć, że są piękne :)
  http://my-stf.blogspot.com/2016/03/hand-sanitizer.html zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo ładnie wszystko opisałaś :) Mam nadzieję, że Twój post trafi do chociaż jednej dziewczyny, która się postara zmienić.
  http://diamentowysen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie ma człowieka idealnego, każdy z nas ma jakieś wady. Od nas zależy czy to zaakceptujemy, czy zrobimy wszystko, żeby to zmienić. Ładnie piszesz :)

  http://istotaludzkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja widzę sama po sobie, że z wiekiem coraz bardziej obojętne jest mi to czy jestem ideałem, coraz mniej się porównję z innymi i coraz bardziej się skupiam na sobie.

  Merows.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Niestety, kompleksy dopadają każdego z nas i łatwo nie chcą wyjść z naszej psychiki :(
  http://gusiaablog.blogspot.com/
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 25. ja bym chciała przytyć, bo wydaje mi się, że jestem za chuda trochę, ale akceptuję siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Gdyby zwalczanie kompleksów było łatwe... Ważne - po prostu coś z nimi robić :)
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :)
Obraźliwe komentarze zostaną usunięte :)