wtorek, 7 marca 2017

DLACZEGO WARTO POSIADAĆ WŁASNE ZDANIE?
Hej :)


Dzisiaj postanowiłam usiąść do komputera i napisać coś innego niż zawsze. Coś co przyciągnie uwagę innych osób. Coś co pomoże niektórym z was przezwyciężyć to. Mimo tego, że dany temat pojawia się na co drugim blogu, to i tak chce o tym napisać. BO TAK CHCĘ i nie muszę podporządkowywać się zdaniu innych! Dlatego dziś porozmawiamy o tym, dlaczego warto mieć własne zdanie. Może zacznijmy całą dyskusję od tego  jednego prostego pytania: CZY WARTO MIEĆ WŁASNE ZDANIE?


 Jedni odpowiedzą, że tak. Inni jednak nie będą popierać tego zdania i powiedzą: "absolutnie nie". Moim zdaniem, należy posiadać własne zdanie. Znaczny procent ludzi nie ma właśnego zdania i najchętniej zgadza się z opinią innych mimo, że w głębi duszy uważa inaczej. Dlaczego tak się dzieje? Istnieją ludzie, którzy boją się krytyki. Wolą zgadzać sie z innymi (mimo, że nie mają takiego samego zdania) niż zostać wyśmianym, obgadanym. Boją się tego, że mogą zostać odrzuceni przez własnych znajomych, przyjaciół. Jednak odpowiedz sobie sam na dwa pytania... : Czy lepiej nie posiadać własnego zdania i mieć dużo "fałszywych" znajomych, przyjaciół, którzy nie uszanują Twojego, odmiennego zdania i powiedzą ci: "tej pani/panu już dziękujemy, nara"? Czy też lepiej mieć własne zdanie, a przy  sobie kilka najbliższych osób, którzy mają własne poglądy i cię nie krytykują, że akurat ty takich nie masz? Odpowiedzcie sobie sami w głębi duszy co jest dla Ciebie lepsze, co bardziej wartościowe.
 Nie bójcie sie wyrazić własnego zdania! Nie zapominajcie również o tym, aby być osobą asertywną czyli kimś kto wyraża własne zdanie, potrafi powiedzieć również nie, ale toleruje i przyjmuję zdania innych. To warto czy nie warto mieć własne zdanie? Oczywiście, że warto.


 Wtedy pokazujemy społeczeństwu, że jesteśmy inni, nie podążamy za głosem tłumu. Pokazujemy nasze prawdziwe oblicze, nasze poglądy, zainteresowania. Nie boimy się o tym mówić oraz umiemy szanować to, że ktoś inny lubi/ uważa zupełnie inaczej. A wy macie własne zdanie czy raczej podążacie na głosem znajomych? :)

Bomberka-Newlook
Spodnie-House
Buty-CCC
Bluzka-Cropp

17 komentarzy:

 1. Pięknie! Ja mam własne zdanie, którego nie boję się wyrażać. "Chodzenie" za innymi moim zdaniem jest często zgubne.
  nataliapfotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy powinien mieć swoje zdanie.Nie ulegać otoczeniu u być sobą...pozdrawiam http://jabarman.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uważam, ze jeśli nie mamy swojego zdania, to po co jesteśmy? Aby być cieniem? nie! Dlatego wato wyrażać swoje mysli :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post wyglądasz cudownie !! :)

  obserwuje i zapraszam do mnie :
  http://milentry-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny bardzo wartościowy wpis:) dużo wartościowej treści :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super zdjęcia . Jak najbardziej posiadam własne zdanie , nawet mój blog odbiega bardzo od innych blogów. Tym wpisem podbiłaś moje serce , zaczynam obserwować Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super post ;) Oczywiście, że warto mieć własne zdanie, ale trzeba umieć je odpowiednio przekazać, tak żeby nie narzucać swojej opinii innym ;) Oczywiście, że mam własne zdanie! I chętnie z nim się dzielę, często również dyskutuję, ale tak jak pisałam wcześniej - staram się go nie narzucać.
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)
  http://morebeautifullife.blogspot.com/2017/03/03-rewolucja.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie posty, bo wtedy widać taką siłę "Własnego zdania", które czasem ciężko mieć przez nacisk otoczenia :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bez dwóch zdań zgadzam się z tobą, że należy mieć własne zdanie, które powstaje na zasadzie tego co czujemy i wierzymy, ale czasami warto jest go nie wyrażać, bo można niepotrzebnie kogoś skrzywdzić :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się z Tobą całkowicie. W życiu trzeba mieć swoje zdanie inaczej każdy inny Ciebie wykurzy, a Ty nie będziesz czuć się wcale z tym dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto mieć. Trzeba tylko unikać ciągłego forsowania własnego zdania nawet jeśli nikt nas o to nie pyta bo to strasznie meczące ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Masz przepiekny kolor wlosow - farbujesz?

  OdpowiedzUsuń
 13. Śliczne zdjęcia i piękne miejsce do zdjęc
  www.mysterious-natalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiem jak można NIE mieć własnego zdania. To takie 'kopiuj' od kogoś innego.
  http://jestem-folta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. o taaak, ja od jakiegos czasu potrafie mowić to co sądze i mega dobrze sie czuje

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja niestety czasem innym przytakuję, nawet jeśli myślę inaczej :/ Świetny post! Jesteś naprawdę bardzo fotogeniczna! Obserwuję :)
  Miłego wieczoru ! Diamentowe myśli - klik

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja zdecydowanie jestem typem indywidualistki :) Mam własny styl i własne zdanie, często odmienne :)

  nouw.com/roksanaryszkiewicz

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :)
Obraźliwe komentarze zostaną usunięte :)