sobota, 13 lutego 2016

Mam to wszystko gdzieś !

         Bunt leży w naturze człowieka. Zaczyna sie od kołyski, gdzie dziecko płacze wniebogłosy bo mu mokro, a niestety sam się do tego przyczynił! Nasze żądania rosną wraz z wiekiem, w naszym wieku bunt to podstawa. Buntujemy sie przeciwko rodzicom, którzy czegoś nam zabraniaja, przeciwko babciom i dziadkom którzy radzą dobrze ale rownież przeciwko nauczycielom, którzy w naszych oczach sa mega niesprawiedliwi. Chrzanisz taką ludzkość. Przestajesz ufać nawet swoim rowieśnikom. Może jednak lepiej sie uspokoić i pojść na kompromis? 


Przemyśl !
          Nigdy świat nie będzie doskonał, tymbardziej ludzkość . Powodów do buntu z pewnością Ci nie brakuje. Tych z winy człowieka, jak kłamstwo, wojna. Ale rownież i tych, na które człowiek nie ma wpływu, jak śmierć. BUNT to cecha osoby młodej, która prostestuje przeciwko dorosłym.  Jedynie bunt przeciwko paskudztwom świata ma sens! Także, spróbuj wykorzystać bunt, kiedy naprawdę go potrzeba w danej sytuacji. Najskuteczniejsza formą buntu jest choćby jeden mały kroczek ku zmianie na lepsze. Zacznij od samej siebie!
Nienawidzisz kłamstwa? TO NIE KŁAM
Niesprawiedliwości? TO NIE KRZYWDŹ NIKOGO
To jednak nie wytarczy, spróbuj przekonać innych, że nie warto się buntować. Są przecież inne rozwiazania.
           Oto kilka rad, które warto zastosować w relacjach z rodzicami:
*Najgorszą relację miedzy wami jest milczenie. Stosunki z oziębyłych stają sie zimne a z zimnych w lodowate. W których ty cierpisz, ale oni również. Najlepszym sposobem jest wyciagniecie ręki i porozmawianie z nimi!
*Potrzebujesz wolności? Jesteś gniewan, pełna buntu i wątpliwości? Twoje zachowanie zamieni się w wojnę z rodzicami. Uspokój się, przecież oni chca dla ciebie dobrze! Gdy porozmawiacie, może pojawi się inna droga dobra dla ciebie jak i twoich rodziców.
*Ufaj rodzicą i bądź szczera. Mów im co cie boli, co sie dzieje w twoim życiu. Zobaczysz, że to bardzo pomoże, bo będziesz mieć w nich jeszcze większe oparcie. A oni zauważą że ufasz im bezgranicznie .4 komentarze:

 1. Ale ładne oczy !
  Zapraszam do mnie flarri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bolą te spacje przed przecinkami.
  Po za tym w porządku jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie! Przeciez świat nigdy nie będzie doskonały :)


  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale masz piękną twarz :) Świetny post bardzo dojrzały, strasznie mi przypadł do gustu pozdrawiam :) http://mylifeismyonlylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania :)
Obraźliwe komentarze zostaną usunięte :)